Letní soustředění mládeže 2009

Tento blog možná čtou technicky založení mladí lidé. Právě pro ty je určeno Letní soustředění mládeže 2009, které pořádá Hifiklub Žďár nad Sázavou a Dům dětí a mládeže v Bystřici nad Pernštejnem. Letos se koná už 28. ročník. A o co přesně jde? Na tomto soustředění si můžete zdokonalit a prohloubit své znalosti v oborech jako je programování, webdesign, 3D grafika, elektronika, foto & video. Vy jako účastník si vyberete okruh, kterému se budete během soustředění věnovat.

Jak to probíhá

Každý den dopoledne je vyhrazeno pro odbornou přednášku. V minulých letech jsme se například mohli dozvědět o tom, jak se natáčí filmy, jak funguje kryptografie, historie PC her apod. Po přednášce se rozejdete do svých skupin a pracujete na projektech – někteří programují, jiní fotí a natáčí video, další modelují 3D objekty, pájí jehlánek,… Každý den je na plánu také pohybová aktivita, která má zajistit rozhýbání účastníků, kteří většinou jen sedí u svých PC.

Kdy, kde a za kolik

LSM 2009 se letos koná ve Štěpánově nad Svratkou (cca 6km od Bystřice nad Pernštejnem) od 5.  do 18. července 2009 a je určen pro účastníky mezi 10 a 20lety. Spí se v připravených stanech a počítače budou umístěny v nově opravené základní škole. Cena za toto 14-ti denní soustředění včetně jídla, připojení na internet, elektřiny apod. je 4190 Kč. Přihlášky a další informace o LSM 2009 najdete na oficiálních stránkách. Ještě připomenu, že každý účastník by s sebou měl mít své PC nebo notebook, je však možné se předem domluvit na půjčení PC.

Lákadlo na konec

Každý rok je tradicí, že na LSM zavítá nějaký host z praxe. Vždy se zde objeví několik zástupců z české firmy Seznam v čele s jejím technickým ředitelem Vlastimilem Pečínkou, který na toto soustředění „za mlada“ také jezdil. Co je na tomto soustředění ale nejlepší je přátelské prostředí. S vedoucími si tykáme. Najdete zde spoustu přátel, kteří mají stejný koníček jako Vy.

Tak neváhejte a přidávejte přihlášky, dokud je čas. Rád se s Vámi na LSM 2009 uvidím 😉

PS: Toto není PR článek, pouze budu rád, pokud na soustředění přijedou noví lidé, které budu moci poznat.

Martin Šimko

4 komentáře u „Letní soustředění mládeže 2009

  1. Dark-MoonCZ

    Jedu samozřejmně taky 😀 takže bude prdel .D kdyžtak mi napište na icq 375381985 už mám vše zaplacené a nemůž se dočkat 😀

  2. Márty Autor příspěvku

    Dark-MoonCZ: super, známe se od někud? Během zítřka se ti ozvu na ICQ 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge