Bing je spuštěn, má se Google bát?

Microsoft již včera spustil svoje nové vyhledávání, i když to bylo oficiálně naplánováno až na středu 3. 6. 2009. Nese název Bing. Nemůžu si pomoci, ale mě, jako velkého fandu seriálu Přátelé, to připomíná Chandlera Binga, kterého hraje Matthew Perry🙂 Tolik k názvu, teď se pojďme podívat na vyhledávání. Jako první mě zaujal obrázek na pozadí, což se výrazně liší od Googlu, který nabízí „pouze“ vyhledávací formulář. Zde můžeme namítat, že natahovat obrázek, který má kolem 70 KiB je zbytečné a zatěžuje to linku. Při dnešních rychlostech to však není nic hrozného, jediný problém s tím budou mít možná uživatelé mobilních internetů, zde opravdu nemám zájem o obrázek na pozadí, na druhou stranu mi však nic nebrání si vypnout v nastavení stahování všech obrázků.

Samotné vyhledávání

Co se týče samotného vyhledávání, tak je nyní velmi těžké ho hodnotit. Bing běží sotva jeden den a to ještě v betaverzi. Zkoušel jsem zadávat různá slovní spojení a porovnávat to s výsledky na Googlu. Na první pohled mě docela zarazil počet nalezených stránek, který byl u Bingu cca o polovinu nižší než u Googlu. Na některá slovní spojený to bylo ještě více – až několikanásobek.  Uvidíme do budoucna jak se s tím Microsoft popere, ale zdá se mi, že Bing je na lepší úrovni, než Live Search.

Na Seznamu bude vyhledávat Bing

Společnost Seznam, a.s. se už před časem domluvila s Microsoftem, že bude využívat pro vyhledávání ve švětě (tzn. vše kromě ČR, potažmo SR) jeho vyhledávání. Dříve to měl být Live Search, nyní však nastoupí Bing. Tento krok Seznamu je pochopitelný, chce se zbavit závislosti na Googlu, který mu u nás zatím nejvíce konkuruje a zatím ho Seznam pro zmíněné vyhledávání ve švětě používá. Snad se do té doby Bingovské vyhledávání doladí a uživatelé budou spokojeni.

Martin Šimko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge