Windows Vista Service Pack 2 je venku, upgradujte

Microsoft včera uvolnil Service Pack 2 pro operační systém Vista. Dostupný je zatím ale pouze pro pět základních jazyků – Angličtina, Francouzština, Němčina, Japonština a Španělština. Vlastním anglickou verzi Windows Vista Home Premium, takže dnes ráno jsem měl ve Windows Updateru možnost si SP2 nainstalovat. Český Service Pack 2 by měl být k dispozici „co nevidět“:-) Chvíli jsem googlil, jestli s instalací není nějaký problém, co vůbec přináší apod. Poté jsem se pustil do instalace. Opět žádný problém, stačilo pár kliků a vše už proběhlo samo.

Když nepočítám download Service Packu 2, který mimochodem pro moji 32bit verzi má 348,3 MB, tak celý update trval cca 16 minut, což je velmi pěkná doba. Radek Hulán psal, že mu instalace trvala 40 min 🙂

A co že by měl nový Service Pack 2 pro Windows Vista přinášet? Mě osobně nejvíce zajímá vylepšená správa napájení, protože Visty používám na notebooku. Dále se SP2 přichází možnost vypalovat Blue-Ray disky, vylepšený Windows Media Center apod. Zatím jsem nezaznamenal nějaký problém pro přechodu na SP2. Abych pravdu řekl k Servis Packům k Windows mám trochu „odpor“. Když jsem totiž před několika lety instalovat SP2 pro Windows XP Professional, skončilo to zcela novou instalací XPček, protože update prostě nezvládly. Asi to byla „náhoda“, ale od té doby chvíli přemýšlím a hledám na internetu, jestli není s instalacemi nějaký problém.

A jak jste na tom Vy, už jste také upgradovali?

Martin Šimko

4 komentáře u „Windows Vista Service Pack 2 je venku, upgradujte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge