Facebook bez otravných kvízů a testů

Facebook se v poslední době skloňuje ve všech pádech. Církev a psychologové před ním varují, marketéři se na něj naopak začínají čím dál tím více zaměřovat. Není se čemu divit, v této sociální síti je velký marketingový potenciál a stále více firem si to uvědomuje. Ne však všichni umí tento potenciál využít. O tom snad ale jindy. Dnes chci dát malou radu těm, kteří častěji chodí na Facebook ať už z jakéhokoli důvodu a otravují je neustálé kvízy.

Po změně designu se zvedla vlna nevole uživatelů, což jenom potvrzuje to, že každá větší změna na webu s sebou nese negativní vlnu. Viz třeba úprava homepage na Seznamu. V poslední době je Facebook zaplaven různými kvízi, anketami, testy apod. Na hlavní stánce se nedá téměř nic najít a stále se dívat na to, jak se někdo testoval v kolika letech umře, nebo kdo je z jakého seriálu je otravné. Existuje řešení.

Řešení pro Firefox

Poradil mi ho kamarád Honza Žarnikov, takže díky 😉 Pokud používáte Firefox, nejdříve si stáhněte plugin GreaseMonkey a nainstalujte. Poté přejděte na stránku s Purity Facebook script a klikněte na tlačítko nainstalovat. A máme hotovo. Teď už se Vám na Facebooku nebudou zobrazovat kvízy.

Řešení pro Operu

Tento postup mi poradil O’Neill v komentářích. Taktéž děkuji. Stáhněte si Purity Facebook script. např. do instalační složky Opery (je jedno kam) a pak na stránce Facebooku kliknout pravým > Upravit místní nastavení > záložka Skriptování > JavaScriptové soubory uživatele a tam si vybrat stažený 44459.js. Nyní by měl být problém vyřešen.

Řešení pro Google Chrome

Nejprve si stáhněte GreaseMetal. Poté si stažený Purity Facebook script nahrajte do složky userjs v adresáři „Moje Dokumenty“ (My Documents) ve Windows XP nebo v adresáři „Dokumenty“ (Documents) ve Windows Vista. Nyní musíte nejprve spustit instalátor GreaseMetal, který následně spustí Chrome. Pokud sputíme Google Chrome samostatně, tak to nebude fungovat.

Martin Šimko

Martin Šimko

Martin pracuje v digitálním marketingu jako SEO konzultant. Rád pije piva z menších pivovarů, hraje squash a zkouší nové gadgety.
Martin Šimko

11 komentářů u „Facebook bez otravných kvízů a testů

 1. O'Neill

  Já bych jen dodal řešení pro Operu. Stáhnout Purity Facebook script z tvého článku, uložit např. do instalační složky Opery (je jedno kam) a pak na stránce facebooku kliknout pravým > Upravit místní nastavení > záložka Skriptování > JavaScriptové soubory uživatele a tam si vybrat stažený 44459.js a je to.

 2. Loki

  Zdravím

  rád bych měl taky Facebook bez těch otravných hovadin. Bohužel když kliknu na ten odkaz, není tam nikde nic ke stáhnutí. Můžu dát jenom Install a pak se mi vypíše jenom nějaký text. To mám někam skopírovat nebo jak? Poraďtě mi pls. Dík

 3. Márty Autor příspěvku

  Loki: Zdravím, nejprve je nutné si nainstalovat GreaseMonkey, pokud používáte FireFox. Až poté přejít na stránku s Purtity Facebook skriptem.
  Pro Operu je postup popsaný v článku. Pro IE zatím postup neznám, ale zkusím se na to trochu podívat.

 4. Loki

  Pořád si nějak nemůžu poradit…

  Představte si, že jsem u počítače uplně poprvé a popiště mi prosím krok po kroku celý postup.
  Chápu jak se dostat až k …kliknout pravým > Upravit místní nastavení > záložka Skriptování > JavaScriptové soubory uživatele a tam si vybrat stažený 44459.js…
  Ale nemůžu stáhnout výše jmenovaný soubor 44459.js Když kliknu na odkaz, tak můžu dát jenom Install a to mě pouze odkáže na stránku s textem…

 5. Márty Autor příspěvku

  Loki: Pokud jde jen o stažení skriptu 44459.js, tak klikněte pravým myšítkem na ikonu install a zvolte možnost uložit jako.

 6. Loki

  Super…už to frčí…dík moc… ještě script na automatické ignorování pozvání „Suck my lolipop“ atp a budu uplně nejšťastnější 😀

 7. Márty Autor příspěvku

  Nemáte zač;-) Teoreticky by ten skript šel upravit, aby ignoroval i další věci, možná se „do něj“ někdy podívám, jak přesně funguje.

 8. Michal

  Zaplaťpánbůh a Márty, už jsem chtěl účet na „testbooku“ kvůli těm pitominám úplně zrušit, ale takhle to půjde.Díky moc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge