Facebook bez otravných kvízů a testů

Facebook se v poslední době skloňuje ve všech pádech. Církev a psychologové před ním varují, marketéři se na něj naopak začínají čím dál tím více zaměřovat. Není se čemu divit, v této sociální síti je velký marketingový potenciál a stále více firem si to uvědomuje. Ne však všichni umí tento potenciál využít. O tom snad ale jindy. Dnes chci dát malou radu těm, kteří častěji chodí na Facebook ať už z jakéhokoli důvodu a otravují je neustálé kvízy.

Po změně designu se zvedla vlna nevole uživatelů, což jenom potvrzuje to, že každá větší změna na webu s sebou nese negativní vlnu. Viz třeba úprava homepage na Seznamu. V poslední době je Facebook zaplaven různými kvízi, anketami, testy apod. Na hlavní stánce se nedá téměř nic najít a stále se dívat na to, jak se někdo testoval v kolika letech umře, nebo kdo je z jakého seriálu je otravné. Existuje řešení.

Řešení pro Firefox

Poradil mi ho kamarád Honza Žarnikov, takže díky 😉 Pokud používáte Firefox, nejdříve si stáhněte plugin GreaseMonkey a nainstalujte. Poté přejděte na stránku s Purity Facebook script a klikněte na tlačítko nainstalovat. A máme hotovo. Teď už se Vám na Facebooku nebudou zobrazovat kvízy.

Řešení pro Operu

Tento postup mi poradil O’Neill v komentářích. Taktéž děkuji. Stáhněte si Purity Facebook script. např. do instalační složky Opery (je jedno kam) a pak na stránce Facebooku kliknout pravým > Upravit místní nastavení > záložka Skriptování > JavaScriptové soubory uživatele a tam si vybrat stažený 44459.js. Nyní by měl být problém vyřešen.

Řešení pro Google Chrome

Nejprve si stáhněte GreaseMetal. Poté si stažený Purity Facebook script nahrajte do složky userjs v adresáři „Moje Dokumenty“ (My Documents) ve Windows XP nebo v adresáři „Dokumenty“ (Documents) ve Windows Vista. Nyní musíte nejprve spustit instalátor GreaseMetal, který následně spustí Chrome. Pokud sputíme Google Chrome samostatně, tak to nebude fungovat.

Martin Šimko

11 komentářů u „Facebook bez otravných kvízů a testů

 1. O'Neill

  Já bych jen dodal řešení pro Operu. Stáhnout Purity Facebook script z tvého článku, uložit např. do instalační složky Opery (je jedno kam) a pak na stránce facebooku kliknout pravým > Upravit místní nastavení > záložka Skriptování > JavaScriptové soubory uživatele a tam si vybrat stažený 44459.js a je to.

 2. Loki

  Zdravím

  rád bych měl taky Facebook bez těch otravných hovadin. Bohužel když kliknu na ten odkaz, není tam nikde nic ke stáhnutí. Můžu dát jenom Install a pak se mi vypíše jenom nějaký text. To mám někam skopírovat nebo jak? Poraďtě mi pls. Dík

 3. Márty Autor příspěvku

  Loki: Zdravím, nejprve je nutné si nainstalovat GreaseMonkey, pokud používáte FireFox. Až poté přejít na stránku s Purtity Facebook skriptem.
  Pro Operu je postup popsaný v článku. Pro IE zatím postup neznám, ale zkusím se na to trochu podívat.

 4. Loki

  Pořád si nějak nemůžu poradit…

  Představte si, že jsem u počítače uplně poprvé a popiště mi prosím krok po kroku celý postup.
  Chápu jak se dostat až k …kliknout pravým > Upravit místní nastavení > záložka Skriptování > JavaScriptové soubory uživatele a tam si vybrat stažený 44459.js…
  Ale nemůžu stáhnout výše jmenovaný soubor 44459.js Když kliknu na odkaz, tak můžu dát jenom Install a to mě pouze odkáže na stránku s textem…

 5. Márty Autor příspěvku

  Loki: Pokud jde jen o stažení skriptu 44459.js, tak klikněte pravým myšítkem na ikonu install a zvolte možnost uložit jako.

 6. Loki

  Super…už to frčí…dík moc… ještě script na automatické ignorování pozvání „Suck my lolipop“ atp a budu uplně nejšťastnější 😀

 7. Márty Autor příspěvku

  Nemáte zač;-) Teoreticky by ten skript šel upravit, aby ignoroval i další věci, možná se „do něj“ někdy podívám, jak přesně funguje.

 8. Michal

  Zaplaťpánbůh a Márty, už jsem chtěl účet na „testbooku“ kvůli těm pitominám úplně zrušit, ale takhle to půjde.Díky moc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge