Majáles Brno 2009

Ve čtvrtek 7. 5. 2009 se v Brně na Velodromu konal Majáles. Protože jsem měl zrovna poslední den semestru, tak jsem to šel s přáteli oslavit právě na Majáles. Byla to moje první účast a jsem poměrně spokojený. Jediné, co se mi nelíbilo, je počet lidí. Všude bylo hodně narváno a dostat se třeba do Faválu (klub sousedící s Velodromem, kde probíhaly koncerty) byla cesta skoro na hodinu. Navíc se zde téměř nedalo dýchat kvůli absenci klimatizace nebo podobného větracího systému 🙂 Zaslechl jsem, že už v předprodeji bylo prodáno kolem 15 000 lístků na Majáles 2009. Docela mazec:-)

Z kapel, které zde hráli, bych rád zmínil SkyLine. Tuto skupinu jsem dříve neznal, ale příjemně mne překvapili. Hrají takový zajímavý styl, nevím k čemu bych to přirovnal. Každopádně zpěvačka i oba zpěváci podali velmi dobrý výkon. Atmosféru večera narušil hokej ČR – Švédsko, který se promítal na plátně a tak se obecenstvo rozdělilo na dva tábory. Mezitím hrál Divokej Bill. Osobně tuto kapelu moc nemusím a měl jsem v plánu jít na Orikoule (Orion a James Cole). Vyrazil jsem tedy s přítelkyní o hodinu dříve, protože se hrálo ve Favále 🙂 Mise byla splněna, stál jsem v první řadě přímo pod rappery, že na mě lítaly jejich sliny:-) Orikoule hrály perfektně, pro příznivce rapu doporučuji zajít na jejich koncert.

Jako poslední kapela na hlavní stage se představili Monkey Bussiness. Hráli docela dobře, pohodová hudba. Po půlnoci koncerty na Velodromu skončily a pokračovalo se pouze ve Favále.

Mám tu pár fotek, tak se můžete podívat.

[nggallery id=1]

Byl jste také někdo v Brně na Majálesu 2009? Pokud ano, můžete napsat do komentářů, jak se Vám líbil.

Martin Šimko

5 komentářů u „Majáles Brno 2009

  1. Ivča

    hej Majáles byl naprosto boží…dvakrát sem skákala do davu při Fixe a dostala sem se fakt daleko….naprosto boží…těším se na další rok 😛

  2. Márty Autor příspěvku

    Ivča: hehe, tak to jsem tě viděl, jak jsi „surfovala“ po rukách:-) Bylo to dobré 😉

  3. Márty Autor příspěvku

    Ivča: nějaké jsou na oficiálních stránkách Majálesu, po dalších jsem se nějak zatím nepídil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge