Nový SEO toolbar přichází

Nedávno na WebTrhu Miroslav Stibůrek ze SEO Professional avizoval vývoj nového SEO toolbaru. Ze začátku jsem k němu byl, musím se přiznat, poněkud chladný. Používal jsem Google toolbar ve spojení s rozšířením od H1. Pro každý načtený web jsem měl tedy k dispozici informaci o rancích, navíc H1 addon umí další fičury jako odkaz na počet zpětných odkazů, CopySpace apod. Nic mi tedy zdánlivě nechybělo. Po pár dnech se ale diskuze na WebTrhu rozjela, a tak jsem se odhodlal rozšíření vyzkoušet.

První dojmy

Toolbar se integruje do pravého dolního rohu FireFoxu, což se mi ze začátku moc nelíbilo, pořád jsem tikal očima pod adresní řádek, kde jsem byl zvyklý na Google toolbar. Po pár dnech používání jsem si ale zvykl. Naopak se mi na něm hned líbilo, že jde vypnout a pokud nechci tak nebude zatěžovat můj už tak dost doplňky zahlcený FireFox.

Funkce

SEO Profesional Toolbar nám nabízí několik funkcí. Na první pohled si určitě všimnete informace o S-ranku, Google PageRanku a počtu zpětných odkazů na stránku získané z Yahoo. Tyto hodnoty můžete také nechat zaznamenávat a později si zobrazit jejich vývoj pro daný web. Po najetí myší na toolbar se zobrazí přehledný graf, kde je zaznamenán vývoj výše zmíněných veličin. Rychle se tam můžeme zorientovat, jak si daná stránka vede. To ale není vše.

Další funkce jen ve zkratce:

 • informace o WHO IS domény
 • přímý odkaz na Site Explorer od Yahoo
 • odkaz na zaindexované stránky Seznamem a Googlem (operátor site:domena.tld)
 • odkaz na Google Analytics
 • odkaz na keyword tool Google AdWords pro práci s klíčovými slovy
 • odkaz na statistiku hledanosti na Seznamu
 • možnost přidání vlastního odkazu na další webové nástroje
 • informace o stránce – informace o počtu odkazů, ale co mě zaujalo více – statistika slov na stránce; můžete tak jednoduše zjistit, které slovo se na stránce vyskytuje nejčastěji
 • možnost zobrazení toolbaru v postranní liště

Navíc jsou zde další nastavení – například po jaké době aktualizovat ranky a počet zpětných odkazů apod.

Klady doplňku SEO Profesional Toolbar

Pro mě to je rozhodně to, že místo dvou rozšíření mi stačí jedno. Další plusové body získává za možnost přidávání vlastních odkazů na externí webové nástroje. Můžete si sem jednoduše zařadit třeba odkaz na Majestic SEO, Backlink Watch a další. Je to jediný mnou známý SEO toolbar, který se dá takto modifikovat.

Zápory doplňku SEO Profesional Toolbar

Na moc jsem jich nepřišel. Snad jediné, co bych nyní vylepšil, je tlačítko Rec, které indikuje, zda se právě procházený web zaznamenává nebo ne. Lepší použitelnost by splnilo, kdyby po kliku na něj se web začal/přestal zaznamenávat. O této malé vychytávce jsem už autorovi psal, tak snad se můžeme těšit při dalším updatu.

Závěr

Určitě všem doporučuji tento nový SEO toolbar minimálně vyzkoušet. Od té doby, co jsem si ho nainstaloval, jsem si na něj už zvykl a vývoj počtu zpětných odkazů a ranků nemusím sledovat přes nějaké externí nástroje. Vše mám ve svém „mohutném“ FireFoxu. Vaše postřehy rád uvítám v komentářích.

Martin Šimko

2 komentáře u „Nový SEO toolbar přichází

 1. Homer

  Díky za tip, toolbar jsem zkusil a asi ho začnu používat. Dříve jsem měl nejraději rozšíření od H1, ale to ve Firefoxu 3.6 nefunguje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge