Boj o uživatelská jména na Facebooku a první hoax

Ti z Vás, kteří chodí na Facebook, si určitě všimli vtipného textu „Soon you will be able to have a uživatelské Jméno„. A o co vůbec jde? Od soboty 13. června 2009 6:01 hod. bude mít každý uživatel Facebooku možnosti si zvolit uživatelské jméno, které se bude zobrazovat v URL při prohlížení profilu uživatele. Doposud se v URL zobrazuje pouze identifikační číslo. Nové uživatelské jméno musí být tedy samozřejmě jedinečné, takže zde platí „kdo dřív přijde, ten dřív bere“. Toto uživatelské jméno na Facebooku nebude později už měnit, takže vybírejte pečlivě:-)

Už teď někteří podnikavci na WebTrhu začínají přemýšlet o tom, že by si zaregistrovali nějaké „zajímavé“ jméno jako je porn, playboy apod. a později třeba svůj FB účet prodali 🙂 No uvidíme, jak to dopadne. Můžete to ostatně taky zkusit.

Hoax na Facebooku

Byla to jen otázka času, než se i na Facebooku objeví nějaký hoax. Dnes mi od pár přátel přišla soukromá zpráva s následujícím textem:

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg pise, ze vraj Facebook sa stal velmi popularny medzi ludmi a ludia sa stazuju ze je pomaly. Dovodom je vela novych clenov a tiez vela neaktivnych clenov. Tato sprava bude obiehat aby sa zistilo ci ste aktivny alebo nie. Ak ano, poslite tuto spravu aspon 15 ludom za pomoci Copy + Paste. Ti, ktori to neposlu dalej behom 2 tyzdnov, budu bez vahania vymazani aby sa vytvorilo viacej miesta. Poslite to vsetkym priatelom aby ste mu ukazali, ze ste aktivni a nebudete zmazan

Takže, komu tato zpráva přišla také, tak mi, prosím, dále neposílejte, ať ten Facebook nezahltíme:-)

Martin Šimko

2 komentáře u „Boj o uživatelská jména na Facebooku a první hoax

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge