Jak nedělat webhosting aneb Kapusta.cz

Před necelými dvěma roky jsem tu psal článek o výběru webhostingu a doporučoval jako low-cost Kapusta.cz. Kapusta fungovala poměrně dobře, pokud člověk nepotřeboval nějaké nastavení a tedy i komunikaci s technickou podporou. Podpora začala pokulhávat asi před rokem, možná to bylo způsobeno větším počtem klientům, nevím. Často jsem však četl, že Kapusta je one-man show pana Michala Jeníka. Po současných zkušenostech bych se ani nedivil.

U Kapusty jsem hostoval tento rok už jen tři web s tím, že hosting měl končit v půlce února. Opravdu měl. Začátkem února měla Kapusta snad týdenní výpadek databáze, takže všechny weby nejely. Telefon mi pan Jeník nebral, na e-maily neodpovídal. Pochopil jsem, že je asi něco špatně a na rychlo si udělal zálohu všech webů. Po cca týdnu se databáze znovu rozjela a já začal pomalu přesouvat weby pryč z Kapusty. U jednoho jsem to bohužel nestihl. Kapusta je nyní zcela mimo provoz, nefunguje web webhostingu tím pádem ani adminstrace, FTP apod. Technická podpora opět nekomunikuje. Data, co nemám zálohovaná asi už nedostanu zpět.

Proto, pokud to ještě možné, doporučuji všem, kteří jsou nyní u Kapusty co nejrychleji své weby přesunou jinam a utíkat a utíkat. Kapusta je nejhorší hosting, co jsem měl tu čest poznat.

Máte s Kapustou zkušenosti? Podařilo se Vám dostat k datům na hostingu? Podělte se v komentářích.

Martin Šimko

5 komentářů u „Jak nedělat webhosting aneb Kapusta.cz

 1. uplneovsem.cz

  nj to je tak kdyz vsichni chteji usetrit. Proste vzdy to platilo a porad plati. Za kvalitu se plati. Ja platim za relativne drahy VPS, ale NIKDY jsem nemel ZADNY problem. Podpora pomuze s lescim. od nastaveni po programatorske veci. je rychle a jsou tam 24hodin denne. Kdyz mi neco nejde ve tri rano brnknu a udelaji to HNED. A tak muzu pokracovat. Chci-li podnikat na internetu je hosting to hlavni co potrebuju. Asi byste nesli delat business s prodejem cehokoliv do nake uni bunky protoze je low-cost

 2. Duge

  Zdravím,

  mě odstavil úplně, ftp, databáze, všechno. Na webu jsem měl PrestaShop, žádnou zálohu nemám.

  Navíc doménu napsal pan JENIK na sebe, misto na mne.

  Podavam trestni oznameni, jestli nekdo uz podal nebo poda trestni oznameni, napiste prosim mail na peter.vrto@seznam.cz

  Dekuji

 3. michaelS

  Kapustu už převzal xHosting.
  Zajímavej, s dobrými zkušenostmi a levnej hosting je WEDOS. Mám tam teď všechno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge