Amazon Kindle 3 – první doteky

Amazon KindleDnes mi – konečně – dorazila elektronická čtečka knih od Amazonu – Kindle 3. V ČR ji má už několik lidí a sepsali o něm i pár recenzí. Někteří už také provedli crash test 🙂 Taky na základě těchto mini recenzí jsem se rozhodoval, jestli Kindl koupit nebo ne. Primární pro mě byla podpora češtiny a korektní zobrazení matematických vzorců, grafů apod. Nejsem velký milovník beletrie a Kindl jsem kupoval primárně pro čtení technické literatury a vysokoškolských skript, která u nás na fakultě jsou pouze v elektronické podobě. Zobrazování těchto dat je na Kindlu bez problémů – viz. fotky a screeny přímo z Kindlu. V koupi mi nebránila ani cena. Včetně poštovného mě bez pouzdra Kindl nové generace přišel na 159,98 $, což je v přepočtu 3 169,78 Kč. Taková cena je podle mě hodně dobrá v porovnání třeba s Kindlem 2, nebo zařízením od Sony.

Objednával jsem na Amazon.com 1. září 2010, zboží bylo odesláno v pátek 10. září večer místního času. Dnes, 14. 9., mi byla dopoledne doručena zásilka od UPS. Česká pošta by se mohla učit 🙂 Koupil jsem si také pouzdro s lampičkou. Zkušenosti popisuji v jiném článku.

Co se mi líbí

První, co mě upoutalo, byl způsob balení. Menší krabice s výstuhami, aby se při zasílání už nemusela do ničeho balit. Další věc je design. Vše je jednoduše řešeno bez nějakých výstřelků. Konstrukce je pevná, nic (zatím) nevrže.

Samostatnou kapitolu tvoří displej. Ten je opravdu perfektní. Téměř nelze rozeznat od papíru. Navíc když už se jednou stránka překreslí, nespotřebovává žádnou energii. Když už jsme u té baterie a výdrže, Kindl by měl vydržet bez zapnuté WiFi jeden měsíc a se zapnutou WiFi 3 týdny. Prostě paráda.

Knihy do Kindlu můžete nahrávat buď přes USB Mass Storage (palec nahoru), nebo tak, že jej prostě zašlete na Kindlí e-mail jako přílohu. Každý Kindl má totiž přidělenou e-mailovou adresu a když na něj přijde kniha, Amazon ji zdarma a rychle zkonvertuje pro velikost Kindlu (6 palců) a přes WiFi (případně 3G) zašle do zařízení. Teď jsem takto zkoušel převádět 352 stránková skripta a celý proces mohl trvat 2-3 minuty.

V knihách lze jednoduše vyhledávat. Stačí když začnete psát na klávesnici a poté potvrdíte. Můžete si také jednoduše přidávat záložky, případně psát poznámky.

Líbí se mi toho vícero, dále už jen v odrážkách:

 • přítomnost Anglického slovníku (The New Oxford American Dictionary)
 • zabudovaný webový prohlížeč – není to nic extra, ale na rychlé prohlížení webu stačí
 • podpora MP3 – nepočítám, že bych Kindl používal jako přehrávač i kvůli špatnému ovládání (hudbu lze pouze pozastavit, případně přepnout na další píseň v pořadí)
 • ukládání rozečtených knih – můžete číst více knih zároveň a když se k nim vrátíte, Kindl vám je otevře, kde jste předtím přestali číst
 • synchronizace – můžete číst jednu knihu v Kindlu, poté přejít na PC,  případně mobil, a začít tam, kde jste přestali na jiném zařízení
 • Text-to-Speech – u anglických textů si je můžete „nechat přečíst“ mužským hlasem, občas se může hodit
 • vestavěné reproduktory – hodí se především pro Text-to-Speech, případně MP3; kvalitou bych je přirovnal k notebookovým reproduktorům
 • ukazatel pozice v knize – vždy víte, kolik už máte přečteno a kolik ještě zbývá
 • možnost rozšíření – nesouvisí přímo s Kindlem, ale pomocí jednoduchého skriptu, který stvořil Martin Malý, můžete mít po ránu čerstvé české zprávy, super 🙂

[nggallery id=6]

Co se mi nelíbí/co mi chybí

Zatím trochu bojuji s tím, že displej není dotykový, protože jsem zvyklý ze svého mobilu jej ovládat pouze dotykově. To ale není problém Kindlu, to je problém můj:-) Víc mi ale vadí, že pokud jsem v nabídce na první položce (ať už v menu nebo v seznamu knih), pro to, abych mohl zvolit poslední položku musím překlikat přes všechny položky, mnohem lepší by bylo kdyby tyto nabídky byly jako „kruhový seznam“. Potom bych na první položce vyjel o jedno výše a byl bych na posledním. Blbost, ale občas to zdržuje.

Když vyhledávám v knize tak, že rychle přepínám mezi stránkami, tak mě ruší překreslování – chvilkové probliknutí displeje přes černou. Ale při běžném čtení to zase tolik nevadí. Časem si asi zvyknu.

Kde brát knihy do Kindlu?

Knihy v češtině nejsou zatím moc „rozjeté“ a zdroje jsou omezené. Alespoň ty legální. Zatím znám pouze dva weby, kde je několik knih: ereading.cz a palmknihy.cz. Pozn.: Knihy z webu ereading.cz ovšem na Kindlu neotevřete. Pro čtení totiž potřebujete mít nainstalované Adobe Digital Edition. Díky Honzovi z komentářů za upozornění;-)

Pokud vám ale nedělá problém číst v angličtině, tak možnosti jsou velké. Nejjednodušší je nakupovat knihy přímo na Amazonu. Jednoduše si v Kindlu otevřete obchod a vybíráte. Koupené knihy se poté stáhnou automaticky do Kindlu a můžete číst.

Zatím jsem s Kindlem moc spokojený. Za pár dní by mělo ještě dorazit pouzdro, které jsem si objednal kvůli cestování s Kindlem.

A co vy, taky máte Kindl nebo nad ním uvažujete? Odkud berete e-knihy?

Martin Šimko

100 komentářů u „Amazon Kindle 3 – první doteky

 1. Honza

  Zdravím,
  s povděkem sleduji každou zmínku o zkušenostech s Kindle 3. Již jej brzy objednám ale chtěl jsem upozornit na jeden detail ohledně prodejce ereading.cz. Ten sice elektronické knihy prodává, ale s ochranou DRM. Stažení knížky je možné pouze přes SW adobe digital edition a ten s Kindle nepracuje. Na můj dotaz, jak to s kindle vidí mi odpověděli, abych si pořídil jinou čtečku.

 2. Márty Autor příspěvku

  Honza: Ohledně ereading.cz máš pravdu, přehlédl jsem to, ve článku upravím. Díky

  Milan H.: Díky, mrknu na to.

 3. Marek

  Zaznamenal jsem, že pro Vás byla podpora češtiny a korektní zobrazení matematických vzorců, grafů apod. Pro tyto účely jsem si pořídil DX verzi. Myslím si, že by i pro Vaše účely byla vhodnější. Zkuste se někdy podívat jak vypadají tyto dokumenty na DX verzi a zjistíte, že rozdíl je opravdu propastný. Nevěřil jsem co může udělat 3,7″ palců víc (měl jsem je vedle sebe). Jinak super recenze, která jistě usnadní rozhodování mhohým nerozhodným jedincům, kteří si chtějí čtečku pořídit.

 4. k4

  Opravdu pěkná odpověd přišla z ereadingu.cz . Řídit se radou rozhodně nebudu a na tento web rychle zapomenu. 🙂

 5. Márty Autor příspěvku

  Marek: O DX jsem chvíli přemýšlel, ale nakonec zvítězila 6“ verze jednak kvůli snadnějšímu přenášení, čtení v tramvaji, na cestách a také ceně. Souhlasím, že technické knihy musí být na DX lepší. Jsem ale zvyklý tisknout si 2 strany textu na jednu A4, takže na menší texty jsem zvyklý.

 6. Bender

  Ahoj,
  chtěl jsem se tě zeptat, jak si můžu pořídit Kindle 3 ze zahraničí za tu skvělou cenu. Paypal účet mám, ale ze zahraničních webů se pohybuji jen na ebya.co a tam tento kindle není k dispozici za tuto cenu. Díky za info !!!

 7. Jméno (vyžadováno)

  To že menu nie je „kruhové“, a že keď sa doklikáte hore, tak ďalšie kliknutie neprejde naspodok menu je preto, aby Kindle mohli obsluhovať aj zrakovo postihnutí.

  Zrakovo postihnutí používatelia veľmi kritizovali Amazon za to, že síce poskytol „text to speech“ – čítanie textu knihy robotickým hlasom v Kindle, ale že menu je nepoužiteľné zrakovo postihnutími používateľmi.

 8. Márty Autor příspěvku

  Bender: Amazon pokud vím PayPal nepodporuje. Nejlepší je platit kreditkou. Musíš mít ale povolené u banky platbu on-line.

  Potom v Amazon účtu vyplníš čísla karty a oni si strhnou peníze potom co odešlou zboží.

  ad #8: Díky za info, to ohledně „kruhového“ menu a zrakově postižených mi nedošlo…

 9. Tibor

  To pouzdro jsi objednával zvlášť? Někde jsem četl, že pokud to pošlou současně, platilo by se DPH (CLO). Ale Amazon prej tu objednávku sám od sebe rozděluje (a pošle to každý samotný) ač se to objednalo spolu (započtou ale jen 1x poštovné). Nevím jestli to mám objednat dohromady nebo raději zvlášť.
  Taky sis to objednal dohromady?

 10. Márty Autor příspěvku

  Tibor: Pouzdro jsem objednával zvlášť právě kvůli clu a DPH. Mám za to, že Amazon posílá zvlášť Kindl a obal jen pokud nemá jednu věc skladem. Nechtěl jsem to ale riskovat, protože někde na fóru jsem četl přepočet toho cla a DPH a vycházelo to na víc, než 2x poštovné.

  Jinak poštovné u Kindlu a obalu bylo stejné – cca 20$

 11. Jarda

  Jedno kindle3 uz mame doma a musim rict se je to pekna vec. Display prijemy pro oci, je to docela svizne, konverze a doruceni dokumentu pomoci poslani na email zarizeni je perfektni ficura.

  Co me ale irituje je pristup Amazonu, kde se jakozto Cech k rade knizek nedostanu a za vetsinu tech co jsou pro americana zadarmo musim platit…

 12. Milan

  chtel bych se jen zeptat jak je to stim internetovym prohlizecem – pises neni nic extra ale staci – zajimaly by me hlavni minusy

  druhou veci nacatou v clanku je prehravani mp3. jak je to reseno. existuje tam nejaky prehravac. lze si pustit album na pozadi pri cteni knihy?

 13. Márty Autor příspěvku

  Jarda: Nedostupnost anglických knih zdarma by mělo jít vyřešit nastavením adresy na nějakou Americkou (fiktivní, ale reálné – měla by opravdu existovat). Poté se zobrazuje celá nabídka.

  Milan: U web prohlížeče je třeba mínus i černobílý displej. Je to spíše „pouze“ na načtení dané stránky a její prohlížení. Když chce člověk kliknout na nějaký odkaz, musí tam dojet kurzorem pomocí šipek. Když je odkaz až na druhé straně displeje, tak to chvíli potrvá. Jak jsem ale psal, na rychlé projetí webu – přečtení pár článků – to bohatě stačí.

  Co se týče přehrávání muziky, tak to je také „omezené“. Není zde plnohodnotný přehrávač. Pouze tlačítko „play music“. Tím spustíte hudbu a tím to téměř končí. Dále je možnost pomocí klávesové zkratky muziku zastavit, nebo se posunout na další song. V souborech s muzikou se nedá listovat, v podstatě ani nevíte co vám hraje, když si nepamatujete, co jste do složky s muzikou nahráli.

  Ale poslouchat muziku na pozadí a číst knihu se dá.

 14. Jiri Stepan

  Zdravim,

  jak presne funguje synchronizace cteni? Pokud si koupim knihu na amazonu, tak ji muzu cist na vsech zarizenich (PC, Android, ..)

  Ale co kdyz:
  – knihu nahraju pres USB?
  – knihu si poslu pres email?

  Dostane se take automaticky na dalsi sprazene ctecky? Synchronizujeme se pak pozice cteni?

 15. Jiri Stepan

  Diky za reakci.

  Tak to je opravdu zajimave. Amazon kombinaci Kindle a Whispernet postavil opravdu impozantni platformu.

  Podle UPS ji budu mit zitra take doma, takze se maximalne tesim.

 16. kozleek

  Márty: Musel jsi nekde tu synchronizaci u USB knih nastavovat? mam kindle doma a u nahranych knih se mi to s Macem ani s iPhonem nesynchronizuje. resp. nepamatuje si to kde jsem skoncil ve cteni.

 17. t3mp

  Dobrý den,
  zajímalo by mě, jak je to se psaním poznámek. Je v Knidlu něco jako poznámkový blok, nebo jsou poznámky vázány k té které knize? Lze je nějak vyexportovat nezávisle na knize např. do PC/na papír?

 18. honza

  Tak si představte, dorazil mi Kindle 3 verze wifi + 3G, celkem 209 USD včetně poštovného. A žádné clo jsem neplatil 🙂

 19. t3mp

  Hledám totiž něco, co by splňovalo následující požadavky:

  1) display vhodný pro čtení
  2) hw klávesnice pro psaní krátkých poznámek
  3) (free) 3G, Wifi
  4) schopnost číst e-books, skripta, časopisy a jiná pdf či text. soubory
  5) prohlížeč určený pro čtení nových článků (netřeba multimediální obsah) schopný přistupovat k webovým aplikacím jako e-mail, rss/twitter, IM (pokud to není řešeno samostanou aplikací) a stahovat z internetu textové a mp3 soubory.
  6) mp3 přehrávač převážně pro poslech přednášek, příp. malého množství hudeb. souborů
  7) notepad pro psaní poznámek během čtení nebo poslechu
  8) schopnost hledat v poznámkách a knihách části slov/slova/slovní spojení (případ. i pomocí zástupných znaků *,? apod. s českou diakritikou)
  9) zvýrazňovat části textu v knihách/pdf souborech a přikládat k nim poznámky ve formátu, který by byl čitelný i na jiném zařízení (např. notebooku)

  Napadá Vás nějaké zařízení pro takovéto účely?

 20. Jiri Stepan

  Jeste se zeptam jednou na tu synchronizaci. At delam co delam – nesycnchronizuje.

  Tedy presneji receno – knihy zakoupene na Amazonu to synchronizuje. Na cokoliv jineho dlabe. Do androidi verze se mi dokonce ani nepodarilo knihy jinak dostat. PC verze mi knihy v .MOBI formatu otevre, ale i kdyz ma tu samou ve ctece, tak ani tuk.

  Neni to nijak zasadni, spis mne to zajima, zda to nekomu chodi jinak.

 21. Márty Autor příspěvku

  Jiri Stepan: Opravuji můj předchozí příspěvek: taky se mi nedaří synchronizovat PDF knihy, které jsem nahrál přes kabel. Zkusím zapátrat, jestli to nějak jde nebo ne.

  t3mp: Většinu tvých požadavků Kindl 3 splňuje, horší to je s psaním poznámek v češtině. Ono i samotné psaní není úplně „ergonomické“, klávesnice se hodí spíše pro krátké poznámky apod. Tvým požadavkům by tedy asi plně vyhovoval nějaký netbook. Na čtení ale nic moc – displej svítí, za chvíli z toho bolí oči a u mě je problém, že mě rozptyluje, že mohu pustit web, IM klienta,… To na Kindlu jde sice taky, ale není to na to uzpůsobené, takže mě to tak neláká a více se věnuji čtení 🙂

 22. Mustaffa

  Rozhodujem sa nad kúpou a potrebujem dôležitú radu:
  Zaujímalo by ma ako je to s PDF-kami. Dajú sa čítať bez problémov pri zobrazení na šírku alebo je potrebné zväčšenie?

 23. Mustaffa

  Zaujímalo by ma, ako je to s prevodom PDF do amazon AZW formátu prostredníctvom e-mailu. Dajú sa PDF-ka po tejto konverzii lepšie čítať?

 24. AmazonKindle-CZ

  Ahoj PDF soubory na Kindle 3 jsou otevřít bez problémů. Záleží podle PDF a na jaký rozměr je vytvořen ale pro PDF soubory bych spíš doporučoval Kindle DX. Jinak budeš muset Zoomovat atd.

 25. edi

  Ahoj mám dotaz pokud to koupím z USA dostanu U.S. power adapter (supports 100V-240V) Dotaz přesně zní: Jak dlouho to nabíjíte přes USB taky ty cca 4.5hod (mám zkušenost s jiným zařízením, že přes nabíječku v pohodě, ale přes USB to je 2x tak dlouho)?

 26. Ondrej

  Zdravím,

  chtěl jsem se zeptat jak je to s PDFkama, které by nebyly z oficiálních zdrojů, zda s tím není nějaky problém nebo tak..?

 27. Jirka

  Prosím nemáte někdo nastudováno, zda je ošetřeno i to, aby po zaslání a překonvertování nedošlo k úniku tohoto souboru na veřejnost a nebo ani to, aby se takto vytvořené konvery někde nestorovaly. Mám na mysli věc obecně označovanou jako: Privacy policy? Děkuji.

 28. freeman

  Dneska mi přišel a jsem s ním zatím moc spokojený, jenom jsem narazil na problém, že to nedokáže číst libovolné PDF (text-to-speech), podařilo se mi to aktivovat jedině u manuálu ke Kindle. Když si vytvořím vlastní PDF, musím ho vytvořit s nějakým speciálním nastavením?

 29. Owl

  Zdravím, silně uvažuji o pořízení Kindle3, ale chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, jak je řešený servis v případě, že se mi čtečka porouchá… Existuje nějaká záruka, když je zboží dovezeno z USA? Moc se v tomto nevyznám, tak nevím, jak to funguje. Děkuji

 30. Mikik

  Existuje neco jako spravce souboru pro Kindle 3 (pres PC)? Mam pres 2,5tis. knih, ktere chci vsechny umistit na Kindle. Budou rozrazeny do adresaru podle abecedy (autoru). Tak jsem to mel doted i u Palma Lifedrive. No ale vsechny soubory se nahraji do adresare Documents a rucni vytvoreni adresaru a presun do adresare po jednom je dusevni onanie. Neznate nekdo neco? A jde to vubec? Diky

 31. Petr Novotný

  Díky za recenzi, určitě pomohla. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví, jak je to s doručováním z Amazonu, mají na to nějakou svoji službu jsem se díval, takže v nepřítomnosti mi balík asi nenechají klasicky na poště? Co se stane s balíkem, když v době doručování nebudu doma?

 32. Márty Autor příspěvku

  Petr Novotný: Amazon využívá služeb dopravců – DHL a UPS. Když mi DHL doručovalo pouzdro, nebyl jsem doma. Protože jsem nevěděl, jak to u nich chodí, napsal jsem jim večer e-mail, jestli by mi to nemohli doručit znovu. Ráno kolem 6-7 mi přišel mail, že mi to odpoledne dovezou a předem ještě zavolají.

  Možná by se s nimi dalo domluvit i na tom, aby to nechali na poště, zkus je kontaktovat.

 33. Petr Novotný

  Márty: Díky. Něco takovýho bych potřeboval, aby mi to nechali na poště, protože vůbec nevím, jak budu doma, klidně na tři dny jedu pryč, pak se vracím, takže by se mnou byla taková těžší domluva…

 34. Mikik

  Márty: Diky, ale nepochopil jsi me. Ja mam v Kindlu3 2.500 knih a ptrebuju v nem vytvorit adresare A, B, C …. a do nich tech2,5tis knih roztridit podle autoru (no ono se to nejmenuje adresare, ale nemuzu si vzpomenout na pojmenovani)
  Mimochodem minule pondeli jsem objednaval a ve stredu dopoledne jsem to mel. UPS parada. POrad jsem mohl videt kdy to prislo do Louisville letelo do Kolina nR potom do PHY (coz ma i posta), ale presto to bylo mile jak se Kindle blizil 🙂

 35. Márty Autor příspěvku

  Mikik: Aha, zřejmě myslíš kolekce v Kindlu. O žádném programu, který by toto uměl bohužel nevím. Pokud na něco narazíš, budu rád, když o tom třeba sem napíšeš.

 36. Stando

  Zdravim, chcel by som sa opytat ako je to so zobrazenim html dokumentu, ktory obsahuje javascript. Napr. klasicky ulozena stranka z webu v PC, alebo odborna IT literatura. Html docs. nechcem konvertovat do inych formatov, pretoze sa moze stratit formatovanie /rozhodenie tabuliek. Dakujem

 37. Mikik

  Diky za doporuceni. Je to vyborne. No, kdyz uz to je, tak kazdy zacne hledat hnidy. Je to 2okenni prg. Jedna strana kompletni vypis knih a druha Collection podle abecedy. Problem je, ze leva strana nejde srovnat (podle abecedy nerku-li casu ap.) je to vetsinou jen podle pridani do K3(ale ani tady to uplne neplatilo). Navic funguje pretahovani mysi, ale jen 1 souboru! Nejde pouzit SHIFT nebo CTRL pro oznaceni vice souboru. A zakoncuje se to zapsanim a resetem K3.Ale i tak jsem stastny, ze neco takoveho je a pouzivam to pilne. Zkuste vsichni kdo neco takoveho hledate. Proti upravam primo v K3 jde o lety na Mesic proti trakari(ovsem dobre vybavenemu).

 38. Astory

  Dobrý den, mám jeden dotaz ohlěndě Pdf. Poté co je překonvertujete v programu Calibre do formatu Mobi – je schopná funkce TEXT TO SPEECH přečíst je nahlas?

 39. Márty Autor příspěvku

  Astory: Zdravím, měl by to zvládnout. Ovšem opět pouze s anglickým textem. Český sice zvládne také, ale nedá se tomu rozumět 🙂

 40. Astory

  Márty: Díky za odpověď! Vůbec nevadí – chci si jí koupit stejně hlavně kvůli zlepšení angličtiny, bohužel v českých knihovnách moc anglických knížek nemají, kdežto na netu je jich spousta v pdf :o) No, teď jen doufám, že jako absolutní netechnik zvládnu tu konverzi….

 41. Márty Autor příspěvku

  Astory: Konverze není složitá, určitě ji zvládnete. Když náhodou narazíte na problém, klidně se zde zeptejte 😉

 42. Jaroslav Holeček

  Zatím vše funguje výborně. Co jsem jenom nevyřešil, je zasílání knih z programu Calibre (nastavení) do Kindle bez USB kabelu (přes wifi). Nedaří se a nedaří…

 43. Tomas

  K aktivaci wifi je nutná registrace. Nevím, jak je to s placením wifi? Po zaregistorvání na amazom.com (email, heslo a vyrobni cislo Kindlu) jsem porad jako kdyby připojený. Vubec nechapu kde bere signal a z jake sitě?

  Kindl čte pdf bez problémů, ale pouze jako obrazky, tedy nelze v nich listovat kurzorem a neukazuje je pak k anlgickým slovíčkům slovník. Vyřeší to nějaký konvertor? Z PDF do formatu AZW?

 44. Jaroslav Holeček

  Konverze doc na azw (Kindle)- Zašlete soubor na adresu vas_email@freekindle.com a do předmětu napište Convert. Zašlou vám ho zpět zkonvertovaný do azw. Nebo ho zkonvertujte třeba v programu Calibre na formát mobi, to půjde také.

 45. petr

  Ahoj,
  mam take jeden dotaz ohledne konverze, prekonvertoval jsem si pdf do azw formatu, abych se to dalo lepe cist, ale rovnice to prekonvertovat nedokaze, coz je pro me dost problem. Nevite o nejakem programu, ktery by toto dokazal?

 46. Mamil

  Dobrý den
  nevíte někdo jak se dají seřadit kolekce podle abecedy? Řadí se mi podle toho, kdy byly vytvořeny (nejnovější na prvním místě) a začíná m v tom mít trochu zmatek. Díky za radu.

 47. Martina

  Dobrý den,
  mohu se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s překonvertováním PDB formátu? Zkusila jsem to přes Calibre a to rozhodilo češtinu. Je to běžné nebo jsem udělala někde chybu? Děkuji za odpověď

 48. dalgard

  Zdravím,
  chtěl bych se zeptat, jak to je třeba když mám PDF ne v řádcích, ale např. ve dvou sloupcích, čtu převážně vědecké články v cizím jazyce a někde jsem četl, že jelikož má K3 malý displej tak nepodporuje tyto dva sloupce. Dá se to taktéž nějak pohodlně zkonvertovat nebo to přímo podporuje?

  Díky

 49. Josef

  Chtěl jsem se zeptat jestli jde v Amazon Kindle založit si vlastní soubor. Myslím tím jako, když by si chtěl člověk něco napsat, aby to měl v elektronické podobě a neměl k tomu PC. Tak zda to jde napsat a uložit v Amazon Kindle?

 50. Josef

  Márty:to vím, že se dají psát poznámky to jsem se dočetl na netu, ale nedočetl jsem se zda jde psát plnohodnotný text bez poznámek. Jako, že si založím svoji vlastní knihu, kterou si sám na Amazon Kindle budu psát.

 51. Perda

  Kindle 3 je sračka která otravuje. Mám tisíce knih ve formátu PDB a s Amazon Kindle jsou mi k ničemu. Neumím si představit, že je budu posílat do tramtárie na konverzi formátu. Zapomeňte na ksindle 3 a pořiďte si od Booken Cybook Gen3 na který jsou volně ke stažení tisíce knih a užijte si jeho jednoduché geniální ovládání.
  Chtěli jste přece číst a ne surfovat vyhledávat konvertovat a platit…

 52. Márty Autor příspěvku

  Perda: No vidíš, já mám zase třeba většinu knih v .mobi 🙂 Konverzi PDB třeba do MOBI si můžeš udělat třeba v programu Calibre přímo ve svém PC a nemusíš nikam nic posílat. Mluvíš tu o knihách zdarma pro Booken, oni nejsou zdarma pro Booken, oni jsou prostě zdarma a můžeš si je číst v jakém zařízení chceš 😉

  Každý má však jiné preference, já si raději pořídil levnější a kvalitnější Kindle 3 a ty zase Booken 🙂

 53. stoural

  „Booken Cybook Gen3“

  To je mizerna ctecka. Jen porovnej kontrast a rychlost a uvidis, proc vsichni kupuji Kindle.

 54. Radek Vojta

  Zdravím vespolek.. jak tak koukám, tak tomu tady hodně lidí rozumí.. měl bych prosbu.. pro táty sháním nějakou dobrou čtečku knih.. rád čte, ale je v inv. důchodu a nějak už nestíhá chodit do knihovny.. zaujala mě tady ta http://www.alza.cz/pocketbook-pro-902-d199904.htm , ale opravdu tomu moc nerozumím.. spíše mi jde o tu velikost.. 5″-7″ je málo.. takže kolem těch 10ti“ by byla nejvhodnější.. je i nějaká jiná alternativa k této čtečce? Plus ještě dotaz.. není problém s vložením knihy, kterou stáhnu např. z http://www.ulozto.cz ? Děkuji za odpověď..R.

 55. Václav Mikeš

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli by mi nikdo třeba přes e-mail neporadil přesný postup nákupu z ameriky děkuji pro zájemce e-mail (vasik0707@seznam.cz)předem všem děkuji

 56. Márty Autor příspěvku

  Václav Mikeš: Pokud chceš nakupovat v Amazonu, tak to je velmi jednoduché – dáš si zboží do košíku, vyplníš adresu (jako u českých e-shopů). Potom je nutné mít platební kartu, na které máš povolené placení na internetu, zadáš v Amazonu její číslo, odešleš a hotovo. Nic složitého.

 57. Jakub Rybín

  Dobrý den chtěl bych se zeptat v neděli 6.2.2011 sem si objednal tuto čtečku knih. Dnes 9.2.2011 mi přišel a už na něm normálně čtu ale stále ho nemám zaplacený. Tak bych se chtěl zeptat jak u vás probíhala platba ozvali se nebo kde najdu informace jak tento produkt zaplatit. Děkuji za odpověď

 58. Márty Autor příspěvku

  Jakub Rybín: Předpokládám, že jste platil platební kartou. Amazon si sám strhává peníze, je možné, že se Vám to na účtu zatím neprojevilo. Podívejte se zítra nebo pokud máte v internet bankingu položku „nazaúčtované operace“ tak tam.

 59. Rob

  Radek Vojta: vo Vasom pripade by som zobral Kindle DX, ma 10 palcovy displej, pokial je pre Vas prilis draha, da sa zohnat aj pouzita, napriklad aj na samotnom amazone a potom je celna celkom prijatelna. Ak sa nemylim zacina na 250 dolaroch.

 60. Andy

  Ahoj chtěla bych se zeptat, kdyz si koupim Kindle 3 na Amazonu jak to je ohledně reklamace…kdyby se s nim něco stalo. Musí se posílat zpátky nebo se to dá vyřídit v čechách?

 61. Andy

  A ještě bych se chtěla zeptat, jak to je s placením clem od 1.1.2011…? Jestli se nákup z USA stále vyplatí

 62. Márty Autor příspěvku

  Andy: Pokud nakoupíš na Amazonu, musíš tam i reklamovat, tzn. poslat to do USA. Ale není to problém.

  Clo se mění až od 1. 4. 2011 takže máš ještě měsíc na nákup 😉

 63. Rosta

  Prosim vás jak je to teď s nakupováním přes amazon? k uvedené ceně 2960 za kus se připočítává ještě odvod dph?nebo jak je to?

  1. Márty Autor příspěvku

   Rosta: ano, DPH se od 1. 4. 2011 připočítává. E-mail se souborem, který je doručen do Kindle je zdarma, pokud jej stahujete přes WiFi, přes 3G se platí nějaký poplatek za přenesená data.

 64. Rosta

  mam jeste jeden dotaz,pri zasilani souboru na kindle email je konverze i stahnuti zdarma nebo je tam nejaky poplatek?

 65. petr

  Romča: Při objednání z usa to vyjde cca o 1000 kč levněji a doručení je rychlé. Akorát zaruka je jenom 1 rok a ne 2 jako v ČR.

  Rosta:
  Po 1.4 se změnil limit na vypočet dph a dph se připočítává k objednávce vyžší nez 22Eur. (Před 1.4. bylo 150 Eur) Takže při doručení budete platit kurýrovi ještě 20% DPH. Ale slyšel jsem že si někteří lidé kindle objednali i po tomto datu a dph naplatili. Jestli Máte někdo zkušenost s objednáním po 1.4. napište jak to vlastně probíhá?

 66. Meer

  Taky mám takovej dotaz ohledně cla a dph…samotný Kindle stojí sice 139 dolarů, ale poštovné je cca 20 dolarů…tím se dostáváme na 160 dolarů, což už je nad limitem…takže v každém případě budu za kindle platit CLO i DPH že?

 67. toms

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli (a tedy jak) je možné editovat text (český), který čtu v Kindle čtečce. Prostě objevím nějakou chybu a chci jí přepsat, opravit – jde to přímo ve čtečce nebo to musím opravit v počítači?

 68. Márty Autor příspěvku

  David: Četl jsem, že takto „sponzorovaná“ edice je pouze pro zákazníky v USA a do jiných zemí jej Amazon nezasílá. Máš zkušenosti se zasláním do ČR?

 69. Marie

  Ahoj,mám problém. Nejde mi v kindlu otevřít pdb,i když dříve to šlo. není na to nějaký program,který jsem třeba omylem smazala ?..nic jinýho mě totiž nenapadá..díky

 70. Klára

  Prosím poraďte mi, nejde mi na Kindlu 3 psát maily, dám napsat mail najedu do toho okénka na zprávu, kliknu tam, objeví se kurzor, ale v tom jakoby vůbec nefungovala klávesnice, nenapíše to ani čárku ani nejde vložit symbol. Nevíte, čim to?? Moc děkuji za jakoukoli radu!

 71. Klára

  Ano, normálně na čtečce na webu najedu na centrum, přihlásim se do mailu a dám napsat mail nebo odpovědět na mail a i když na to kliknu a bliká mi tam kurzor, tak nic nejde, písmena,symboly něco smazat, nic…

 72. tinka

  Dobrý , dostala jsem tuto čtečku ,ale je to má první . Koukám na to jako tele na nové vrata . Neumím ani slovo anglicky a nemám ani návod . Nějaká rada ? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge