Pokuta pro RapidShare? Ne!

Českými top technickými deníky proběhla včera večer a dnes ráno zpráva, že RapidShare dostal pokutu za svoji činnost. O tom, že na serverech RapidShare-u leží terabajty (nebo možná i exabajty) warezu není sporu. Proto se jím začal zabývat i německý soud v Hamburku na podnět organizace GEMA, která sdružuje německé autory (taková česká OSA). Soud se RapidSharem sice zabývá a dokonce i vyčíslil o kolik měli autoři přijít, ale rozhodně žádný trest neudělil! Navzdory tomu například Živě, nebo Technet informují, že smyčka se utahuje a RapidShare musí zaplatit pokutu 24 milionů EUR. Pravda je ale poněkud jiná. Pokud se podíváme na oficiální vyjádření GEMA (článek je v němčině), tak zjistíme, že ona suma 24 milionů EUR je jen vyčíslená škoda, která měla autorům vzniknout. Chyba se stala v překladu originálního německého článku do dalších jazyků, tedy i do češtiny.

Kdo od koho kopíruje?

Pokud by chybná zpráva o placení pokuty vyšla jen na jednom webu, nebylo by to divné, ale když vyjde na většině českých českých e-zinů tak je něco špatně. Všechno to jednoznačně ukazuje na to, že jednotlivé e-ziny od sebe články prostě kopírují ve snaze být co nejvíce aktuální a už si neobstarají oficiální vyjádření nebo zdroj. Další zajímavá věc je taky to, že když už se to provalilo, tak články na výše zmíněných webech stále jsou. Žádná editace, nebo smazání článku. Kdo ví, kolik nepravdivých informací do nás tedy cpou:-)

Martin Šimko

4 komentáře u „Pokuta pro RapidShare? Ne!

  1. koTTy

    no možná, kdybys psal pro nějakej ten zpravodajskej server a nehrál si na vlastním písečku, tak budou o něco serióznější:))) což? myslim to vážně, byl bych hrd, kdybych tam nacházel tvoje jméno jako autora článků:)

  2. Márty Autor příspěvku

    🙂 Díky, ale čas ještě nedozrál, i když je pravda, že jsem se nějak před 2-3 lety zkoušel dostat na Živě a nevyšlo to:-)

  3. Me

    Někdo opisuje, někdo zcela nevhodně používá zvýraznění v textu, to je různý. IMHO nejdůležitější je vždy uvádět zdroj včetně odkazu, tím se výrazně zvyšuje možnost odhalení chyby a i konkurenčním deníkům je dána možnost invence a vytáhnout ze zdroje něco zajímavého a ne jen poskytovat mírně osekané informace od konkurence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge